بازاریابی
بازاریابی محصولات و خدمات

بازاریابی محصولات و خدمات عبارت است از یک استراتژی که توسط یک شرکت در جهت برقراری ارتباط با مشتری استفاده می‌شود. عملیات بازاریابی موجب آگهی مشتری از ویژگی‌های مختلف محصولات و خدمات می‌شود. در مسیر بازاریابی برای جذب و جلب نظر مشتری به یک محصول یا خدمت در بازار هدف، شرکت‌ها از روش‌های خلاقانه و یا پیش‌تر بکار گرفته‌شده برای مواجه‌شدن با رقبا و حضور در عرصه بازار خود را آماده می‌نمایند.

با توجه به آمار موجود، سهم بازار در نتيجه به‌كارگيري استراتژي­‌ها و اقدامات توسعه‌­طلبانه بازاريابي حاصل مي­‌گردد. براساس اين رويكرد، سهم بازار به‌طور مستقيم از سطح تبليغات و بازاريابي­‌هاي صورت گرفته و ساير اقدامات مشابهي كه براي توسعه و تسخير بازار بكار برده مي‌­شوند، تأثير مي‌پذيرد. لذا اين شرکت، مدل موردنياز جهت جذب مشتريان بيشتر كه همراه با آگاهي كافي در زمينه نوع محصولات و چگونگي ارائه خدمات آن شركت مي­‌باشند، طراحي كرده و با استفاده از نيروهاي آموزش ديده در زمينه فنون بازاريابي اقدام به اجراي اين طرح به صورت تلفني و يا حضوري مي­‌كند.

بعضی از انواع بازاریابی

  • بازایابی مصرفی یا B2C
  • بازاریابی صنعتی یا B2B
  • بازاریابی عصبی یا نورو مارکتینگ
  • بازاریابی دهان به دهان
  • بازاریابی مویرگی

درباره پروژه

بازاریابی محصولات و خدمات عبارت است از یک استراتژی که توسط یک شرکت در جهت برقراری ارتباط با مشتری استفاده می‌شود. عملیات بازاریابی موجب آگهی مشتری از ویژگی‌های مختلف محصولات و خدمات می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

3 × پنج =

فهرست