• تهران، تهران بخش مرکزی، شهر تهران، محله پونک جنوبی، خیابان سردار جنگل، خیابان شهید بهشتی، پلاک 66، طبقه چهارم، واحد 4
لوگو بهینه کاوان کیفیت - behinekavan.com

تماس با ما

02143904332

ایمیل

info@behinekavan.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 17

چگونه تحقیقات بازار؛ مخاطبان هدف گروه لگو را متحول و فروش را افزایش داد؟

چگونه تحقیقات بازار؛ مخاطبان هدف گروه لگو را متحول و فروش را افزایش داد؟

مقدمه

آیا تا به حال این داستان را شنیده‌اید که چگونه گروه LEGO از تحقیقات بازار برای تغییر مخاطبان هدف خود و افزایش فروش استفاده می‌کند؟

تنها در دو سال، پایگاه مشتریان زن این شرکت به لطف تغییر تمرکز استراتژیک از ۹ درصد به ۲۸ درصد افزایش یافت. در این مقاله، ما قصد داریم نگاهی دقیق‌تر به این داشته باشیم که چگونه تحقیقات LEGO دیدگاه شرکت را در مورد کلیشه‌های جنسیتی تغییر داد و چگونه می‌توانید از استراتژی‌های مشابه برای رشد برند خود استفاده کنید.

شرکت‌های بی‌شماری با تحقیقات بازار متحول شده اند. همانطور که بازار مصرف در رقابت و تنوع رشد می‌کند، تحقیقات بازار ابزاری حیاتی برای پیگیری جایگاه های جدید و بهبود محصولات و خدمات بوده است.

یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های شرکتی که با تحقیقات بازار متحول شده است، برند محبوب اسباب بازی لگو است. آنها توانستند پتانسیل درآمدی را با تغییر خط تولید خود برای ورود به یک بازار حیاتی و در حال رشد جدید به طور کامل تغییر دهند.

شرکت لگو 

شرکت لگو در سال ۱۹۳۲ توسط خانواده کرک کریستیانسن تأسیس شد و تا به امروز همچنان یک شرکت خصوصی توسط همان خانواده باقی مانده است.

فلسفه لگو بر اساس «خلاقیت سیستماتیک» بنا شده است.آجرهای لگو همه بخشی از سیستم لگو هستند، که اساساً به این معنی است که می‌توان آنها را به راحتی در تعداد بیشماری با هم ترکیب کرد. هرچه تعداد آجرهای لگو بیشتر باشد، خلاقیت شما بیشتر می‌شود. ترکیبی از یک سیستم ساختاریافته است و خلاقیت نامحدود کودک را تشویق می کند تا از طریق بازی به شیوه ای کاملا منحصر به فرد لگو بیاموزد.

در حالی که این موضوع نسبتاً فراگیر به نظر می‌رسد و لگو می‌تواند مورد علاقه همه کودکان در محدوده سنی مربوطه قرار گیرد، برای مدت طولانی، لگو عمدتاً تنها به یک بازار پاسخ می‌دهد: پسران جوان

خط جدیدی به نام FRIENDS

چگونه لگو از تحقیقات بازار برای ایجاد یک خط اسباب بازی موفق برای دختران استفاده کرد؟

لگو برای اینکه تمرکز خود را از پسران به همه کودکان تغییر دهد، مطالعه‌ای را بین ۳۵۰۰ دختر و مادرانشان انجام داد تا ترجیحات و عادات بازی آنها را درک کند. نتیجه چه بود؟ یک خط اسباب بازی جدید موفق که دقیقاً با خواسته‌های دختران مطابقت دارد. تحت شعار «ساختن قدرت دختر»، لگو خطی با فیگورهای واقعی‌تر و پالت رنگی متفاوت ایجاد کرد و در اینجا یک واقعیت جالب وجود دارد: تنها ۱۰٪ از بلوک‌های LEGO در این خط صورتی هستند! این نشان می‌دهد که فرضیات قدیمی باید به نفع داده‌های دنیای واقعی کنار گذاشته شوند.

مخاطب هدف جدید

تحقیقات بازار گروه LEGO نه تنها به جذب مخاطبان هدف جدید کمک کرد، بلکه منجر به افزایش فروش نیز شد. با گوش دادن به خواسته‌های مشتریانشان و اقدام در مورد آن بازخورد، این شرکت توانست یک خط اسباب‌بازی ایجاد کند که با بازاری که قبلاً استفاده نشده بود طنین انداز شد و با به چالش کشیدن کلیشه‌ها، آنها توانستند برندی بسازند که برای همه کودکان فراگیر و توانمند باشد.

شرکت تحقیقات بازاریابی بهینه کاوان کیفیت به مشتریان خود در شناخت بازار، تحلیل رفتار مشتریان، ارزیابی رقبا و بهبود استراتژی‌های بازاریابی کمک می‌کند. تیم متخصص ما با استفاده از ابزارها و روش‌های نوین تحقیقاتی، به شما در اتخاذ تصمیمات آگاهانه و بهبود عملکرد کسب‌وکار کمک می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما، لطفاً به ایمیل info@behinekavan.com تماس حاصل نمایید. منتظر دریافت پیام‌های شما هستیم و آماده‌ایم تا به سوالات و نیازهای شما پاسخ دهیم.

کلام پایانی

استفاده از تحقیقات بازار برای ساختن برند شما

تحقیقات بازار ابزار قدرتمندی است که می‌تواند استراتژی برند شما را تقویت کند، رابطه با مشتریان خود را تقویت کند و مخاطبان جدیدی را جذب کند و بهترین بخش این است که اندازه شرکت شما مهم نیست. این استراتژی‌ها را می‌توان برای مشاغل در هر اندازه اعمال کرد. با گوش دادن به مشتریان خود و اقدام در مورد بازخورد آنها، شما نیز می‌توانید برندی بسازید که با مخاطبان هدف جدید طنین انداز شود و فروش را افزایش دهد.

در نتیجه، تحقیقات بازار ابزار قدرتمندی است که می‌تواند به شما کمک کند مشتریان خود را درک کنید، تمرکز خود را به یک مخاطب هدف جدید تغییر دهید و فروش را افزایش دهید. با گوش دادن به مشتریان خود، می‌توانید برندی بسازید که به مشتریان نزدیک شوید و فرصت‌های جدیدی برای کسب و کار خود ایجاد کنید. بنابراین، دیگر منتظر نمانید، همین امروز شروع به تحقیق در مورد بازار خود کنید و تاثیر مثبتی که می‌تواند بر برند شما داشته باشد را ببینید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


مقالات ما


خواسته‌ها و انتظارات مشتریان
 • 16
 • مارس
 • خواسته‌ها و انتظارات مشتریان

  از تئوری تا عمل چگونه باید نیازهای مشتریان را برآورده سازیم؟ مقدمه با گذر از دوره محصول‌گرایی و حرکت به سمت دوره بازارگرایی، ...

  چگونه وضعیت رضایتمندی مشتریان خود را بهبود دهیم؟
 • 9
 • آوریل
 • چگونه وضعیت رضایتمندی مشتریان خود را بهبود دهیم؟

  مقدمه در محيط كسب و كار امروزي، رضايتمندي مشتريان يكي از كليدي‌ترين شاخص‌هاي بررسي وضعيت فرآيندهاي سازماني و نيز يكي از عوامل موفقيت ...

  مهندسی خدمات پایدار
 • 14
 • آوریل
 • مهندسی خدمات پایدار

  رویکردی نوین در فرهنگ خدمت‌رسانی مقدمه خدمت یک اقدام یا فعالیتی است که توسط یک شخص یا سازمان به شخص یا سازمان دیگر ...

  برگزاري اولين دوره آموزشی تجزيه و تحليل و سرمایه‌گذاری در بازار CFD
 • 14
 • می
 • برگزاري اولين دوره آموزشی تجزيه و تحليل و سرمایه‌گذاری در بازار CFD

  اولين دوره آموزشي كوتاه مدت تجزيه و تحليل و سرمایه‌گذاری در بازار CFD، روز شنبه ٢١ ارديبهشت ماه ١٣٩٨ به‌صورت كارگاهی در ...

  ارتباط با ما


  شماره تماس

  02143904332

  آدرس

  تهران، خیابان سردار جنگل، بین میرزابابایی و 35 متری گلستان، کوچه شهید بهشتی، ساختمان 66

  پست الکترونیک

  info@behinekavan.com