شیائومی و سامسونگ محبوب‌ترین برندهای بازار موبایل ایران

به نقل از گزارش سایت موبونیوز:

سامسونگ و شیائومی پرچمدار بازار موبایل

طبق نظرسنجی از جامعه آماری موبونیوز 77 درصد مخاطبین، از برند سامسونگ و شیائومی استفاده میکنند. برند سامسونگ محبوب‌ترین کمپانی موبایل در ایران است که 43 درصد کاربران از موبایل‌های این شرکت استفاده می‌کنند. شیائومی نیز 34 درصد بازار موبایل داخل را در اختیار دارد. بعد از سامسونگ و شیائومی، رتبه سوم متعلق به اپل است که این شرکت آمریکایی 11 درصد بازار موبایل ایران را در اختیار خود دارد.

 

سامسونگ و شیائومی پرچمدار بازار موبایل ایران (behinekavan.com)

بررسی میزان رضایت از برند

طبق این نظر سنجی، اکثر جامعه آماری موبونیوز از برند گوشی خود راضی هستند. 62 درصد از شرکت کنندگان اگر قصد خرید گوشی موبایل جدید داشته باشند، برند فعلی را ارتقا می‌دهند و 38 درصد شرکت کنندگان از برند جدیدی گوشی خواهند خرید. تعصب کاربران اپل در این نظر سنجی جالب توجه است، بیش از 90 درصد کاربران اپل از خرید خود راضی هستند و اگر ارتقایی درکار باشد، ترجیح می‌دهند دوباره از محصولات برند اپل استفاده کنند. همچنین ناراضی ترین قشر این جامعه آماری، کاربران هوآوی هستند که با آمار 76 درصدی خواهان تغییر برند خود هستند. سامسونگ و شیائومی با آمار 61 و 69 درصدی، تقریبا درجایگاه خوبی از رضایت کاربران قرار دارند.

رضایت از برند در بازار موبایل (behinekavan.com)

اپل، برند محبوب برای مهاجرت

آمار نشان دهنده محبوبیت برند اپل در ایران است، طبق پرسشی که مطرح شد، 49% از خانم‌ها و 36% از آقایان اگر بخواهند از برند جدیدی خریداری کنند، اپل گزینه اول برای خرید گوشی موبایل است. شیائومی با 25% میان خانم‌ها و 37% میان آقایان در رتبه بعدی این محبوبیت قرار دارد.

اپل بهترین برند برای تعویض گوشی (behinekavan.com)

برای مطالعه کامل این گزارش به لینک زیر از سایت موبو نیوز مراجعه نمایید.

https://mobo.news/report-from-the-iranian-mobile-market/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

14 − 11 =

فهرست