برگزاری اولین دوره آموزشی تجزیه و تحلیل و سرمایه‌گذاری در بازار CFD

بدون دیدگاه
اولین دوره آموزشی کوتاه مدت تجزیه و تحلیل و سرمایه‌گذاری در بازار CFD، روز شنبه ٢١ اردیبهشت ماه ١٣٩٨ به‌صورت کارگاهی در محل شرکت بهینه کاوان کیفیت برگزار شد.

شرکت بهینه کاوان کیفیت در نظر دارد در حوزه بازارهای سرمایه و سرمایه‌گذاری سلسله دوره‌های کاربردی طراحی و به علاقه‌مندان این حوزه ارائه نماید.

سرمایه‌گذاری در بازار CFD

در شرایط اقتصادی کنونی کشور  فعالیت در کسب و کارهایی که منجر به درآمدهای ارزی می‌شود، یکی از کلیدی‌ترین راهکارهایی است که  می‌تواند به تحول مالی سازمان‌ها و یا افراد حقیقی بیانجامد. در حال حاضر روش‌های سرمایه‌گذاری متنوعی برای کسب درآمدهای ارزی وجود دارد که همچنان برای سرمایه‌گذاران ایرانی ناشناخته مانده است. یکی از این روش‌ها سرمایه‌گذاری در بازار CFD است. CFD یا همان قرارداد مابه التفاوت (CFD – Contract For Difference) ابزار مالی مهمی برای تشخیص نوسانات قیمت دارایی پایه است که امکان کسب سود را برای معامله گران بازار فراهم می‌آورد.

قرارداد مابه التفاوت مانند کپی از دارایی پایه است.

بنابراین قبل از شروع یک سوال پیش می‌آید:

چرا قراردادهای مابه التفاوت به‌وجود آمدند در صورتی که امکان خرید و فروش دارایی پایه وجود دارد؟ جواب این است که هدف اصلی قراردادهای مابه التفاوت؛ بهره‌گیری از نوسانات قیمت دارایی پایه بدون نیاز به تحویل واقعی کالا می‌باشد. هدف دیگر از معاملات سی اف دی، تأمین نیاز مشتریانی است که سپرده اندکی دارند ولی می‌خواهند در بازارها فعالیت کنند.

این معاملات بر اساس مارجین معامله می‌شوند یعنی لازم نیست که معامله‌گر مبلغ کامل قرارداد داشته باشد.

سی اف دی، بازار بورس ندارد و در جای خاصی متمرکز نیست. این بازار خارج از بورس کار می‌کند.

نوشته‌های پیشین
مهندسی خدمات پایدار
نوشته‌ی بعدی
روش‌های نمونه‌گیری آماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

پانزده + 19 =

فهرست