روش‌های تحقیق

بدون دیدگاه

مقدمه

روش‌های تحقیق گوناگونی وجود دارد که بر اساس آن می‌توان در بین پروژه‌های تعریف شده، یکی را که در پایان نتیجه بهتری با توجه به امکان‌سنجی‌های اولیه در بردارد، انتخاب کرد.

کار میدانی

کار میدانی یکی از متداول‌ترین روش‌های تحقیق است که پژوهشگر با گروه یا جامعه مورد مطالعه زندگی می‌کند و ممکن است نقشی مستقیم در فعالیت‌های آنان بر عهده گیرد.
از مزایای کار میدانی می‌توان به این نکته اشاره کرد که معمولاً اطلاعات ارزشمند‌تر و عمیق‌تری نسبت به روش‌های دیگر فراهم می‌کند و برای پژوهشگر امکان تغییر استراتژی‌ها و پیگیری سرنخ‌های جدیدی که پدیدار می‌شوند، فراهم می‌سازد؛ ولی از نکات ضعف نیز می‌توان به این نکته اشاره نمود که برای مطالعه گروه‌ها و اجتماعات نسبتا کوچک بکار برده می‌شود و نمی‌توان نتایج آن را به جامعه‌های بزرگتر تعمیم داد.

پیمایش

روش دیگر جهت تحقیق، پیمایش می‌باشد. در این روش پرسشنامه‌ها، یا فرستاده می‌شوند یا مستقیماً در مصاحبه به یک گروه از افراد منتخب – که گاهی تعدادشان بر چندین هزار نفر می‌رسد- داده می‌شود. در پیمایش به سادگی می‌توان سوالات پرسشنامه را بصورت کمی درآورد و تحلیل کرد؛ همچنین می‌توان تعداد انبوهی از افراد را مورد مطالعه قرار داد. اما بسیاری از منتقدان استدلال می‌کنند که این گونه کمی کردن یک شکل ظاهری به صحت نتایجی می‌دهد که ممکن است دقت آن‌ها، با توجه به ماهیت نسبتاً سطحی اکثر پاسخ‌های بررسی‌ها، غیرقابل استفاده باشد. برای مثال، دو نفر ممکن است بر اساس سنجش یکی از موضوعاتی که در پرسشنامه بررسی شده دارای نگرشی ظاهراً مشابه باشند، اما دلایلی کاملاً متفاوت برای نظر خود داشته باشند.

آزمایش

روش دیگر تحقیق آزمایش است. آزمایش را می‌توان در واقع کوششی در چهارچوب شرایط مصنوعی برقرار شده به وسیله پژوهشگر، برای آزمون تاثیر یک یا چند متغییر بر روی متغییرهای دیگر تعریف کرد. آزمایش در علوم طبیعی زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی با اینکه تاثیر متغییرهای ویژه را می‌توان در آزمایش کنترل نمود، اما ممکن است پاسخ‌های افراد مورد مطالعه تحت تاثیر وضعیت آزمایش آنها قرار گیرد.

روش‌های تحقیق دیگری نیز مانند مصاحبه با پژوهش اسنادی، تحلیل، گفتگو و… نیز وجود دارد که با توجه به پروژه تعریف شده می‌توانند کاربردهای خاص پیدا کنند.

روش‌های تحقیق

نوشته‌های پیشین
همکاری بهینه کاوان کیفیت و تپسی
نوشته‌ی بعدی
پنج اشتباه رایج در اندازه گیری رضایت مشتریان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

16 − پانزده =

فهرست