شرکت بهینه کاوان کیفیت

شرکت بهینه کاوان کیفیت از سال ۱۳۸۸ کار خود را با انجام نظرسنجی تلفنی از مشتریان با حدود ۲۰ کانتر تماس آغاز کرد.

این شرکت با توسعه متدولوژی‌های آموزشی و توان کارشناسی خود زمینه ارائه خدمات تحقیقات بازار در صنایع گوناگون را فراهم نمود.

از این‌رو قراردادهای متعددی با شرکت‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی و برخی سازمان‌های دولتی برای انجام تحقیقات و نظرسنجی‌های تلفنی و حضوری منعقد کرد.

شرکت بهینه کاوان کیفیت در سال ۸۹ با هدف ارائه خدماتی با کیفیت مناسب به مشتریان خود، مرکز تماسی با ۵۰ کانتر تماس با ظرفیت عملیاتی روزانه ۱۸ هزار دقیقه مکالمه را در محیطی مناسب با تجهیزات استاندارد مراکز تماس فراهم نمود.

طراحی پروژه های تبلیغاتی و تحقیقات بازاریابی برای صنایع مختلف این امکان را برای این شرکت فراهم نمود تا با در اختیار داشتن کارشناسان با دانش خود، از طریق انجام تحقیقات کیفی، مشاوری متعهد برای شرکت‌ها باشد.

از نیازهای اساسی شرکت ها بازاریابی هدفمند در راستای استراتژی‌های بازاریابی است که از قبل طراحی شده است.

برای پوشش برخی از این نیازها، بهینه کاوان کیفیت، در سال ۹۲ با تجهیز یک سایت مجزا و اختصاصی برای بازاریابی محصولات و خدمات، تحقیقات میدانی و بازاریابی مستقیم حضوری و تلفنی را به عنوان شاخه مهمی از تحقیقاتی بازاریابی به خدمات خود افزود.

خدمات مشاوره

شرکت بهینه کاوان کیفیت علاوه بر ارائه خدمات مشاوره تحقیقات بازاریابی، اقدام به ارائه خدمات مشاوره در حوزه‌های مختلف براساس نیاز شرکت‌های کارفرما می‌نماید:

  • نظارت بر اجرای طرح‌های مشاوره‌ای
  • عارضه‌یابی فرآیندها و سازمانی
  • مشاوره استراتژی بازاریابی و فروش
  • مشاوره مدیریت کیفیت
  • مشاوره مالی و اقتصادی
  • کلینیک کسب و کار
  • ارزیابی و رتبه‌بندی (سازمان‌ها، پیمانکاران، کارکنان و مشتریان)

خدمات آموزش

آموزش يكي از پایه‌های اصلی پیشبرد شرکت‌ها است.

شرکت بهینه کاوان کیفیت برای تکمیل وجوه خدمات خود و به‌منظور رفع نیاز صنایع گوناگون خدماتی آموزش سازمانی را با بهره‌گیری از اساتید دانشگاهی و مشاوران عملیاتی را براي سطوح مختلف مديران ارشد، مديران مياني، كارشناسان و سرپرستان با گرايش­‌هاي مختلف طراحي و اجرا مي‌نمايد.