تصویر سازمانی 

تصویر سازمانی نتيجه نهايي ارتباط همه تجربيات، باورها، احساسات، دانش و هيجانات افراد جامعه درباره یك سازمان مي‌­باشد.

امروزه در سازما‌‌‌ن‌­ها و شرکت‌های موفق علاوه بر اندازه­‌گيري شاخص­‌هاي مستقيم عملكرد از جمله رضايت­مندي مشتريان از كيفيت محصول، خدمات پس از فروش، نرخ شكايات و مواردي از اين قبیل، ارزیابی تصوير ذهني مشتريان کنونی و بالقوه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که معمولا با طراحی مدل­‌های غیر مستقیم این امر صورت می­‌پذیرد.

در اين راستا دو نوع تحقيق متداول است. اول تحقيقاتي كه بر مبناي ارزيابي برند (نام تجاري) بوده و تكيه آن بر تجلي ديدگاهي است كه به هنگام شنيدن نام تجاري شركت از سوي مشتريان شكل می‌گيرد.

دوم تحقيقاتي است كه تحت عنوان بررسي تصوير سازمان، شكل گرفته و در آن با تبيين ابعاد مختلف شكل­‌گيري تصوير سازمان از ديدگاه مشتريان به ارزيابي رویكرد عمومي جامعه در خصوص یک شركت پرداخته مي­‌شود.

باتوجه به نياز شركت مورد نظر به ارزيابي تصوير سازمان، تيم تحقيقاتی این شرکت با همكاري كارشناسان و مديران شركت مورد نظر اقدام به شناسایی شاخص­‌های ابتدایی، طراحي، تبيين و ابزارسازي جهت اين تحقيق نموده و پس از بررسي روايي و پايايي آن طي مصاحبه حضوري، تلفنی و … ديدگاه جامعه را در خصوص تصوير ذهني آنان از آن شرکت استحصال و كمّي نموده و در اختیار شرکت مربوطه قرار می­‌دهد.

شرکت بهینه کاوان کیفیت با انجام این تحقیق به درک برداشت افراد از سازمان یا چیزی که سازمان قصد دارد به افراد بگوید، کمک می­‌کند.